Gegužės 20 dieną 69 iš anksto užsiregistravusios komandos dalyvaus azartiškame trijų valandų trukmės miesto, draugų ir savęs pažinimo žaidime „Skruzdėlyčių iššūkis“. Smagų Europos muziejų nakties renginį organizuoja Istorinė Prezidentūra, renginio pradžia – 17 val. Įkvėptos sodelyje eksponuojamos naujos fotografijų parodos „Neabejinga visuomenė: aktualios Lietuvos tarpukario pamokos“, komandos ieškos užkoduotų miesto vietų, o jas radusios – atliks įvairias žaidimo savanorių pateiktas užduotis, tikrinančias sumanumą, bendravimo įgūdžius ir istorines žinias. Muziejus žaidimo dalyviams siūlo tris valandas prasmingos pramogos, o patys azartiškiausi galės pasivaržyti dėl unikalių vienetinių žaidimo marškinėlių.

Orientacinio žaidimo SKRUZDĖLYČIŲ IŠŠŪKIS taisyklės

Jei nori dalyvauti:

 1. Suburk 5 draugų komandą.
 2. Užregistruok komandą el. paštu info@istorineprezidentura.lt. Registruodamasis būtinai parašyk komandos pavadinimą ir narių skaičių. Išankstinė registracija vyksta iki gegužės 19 d. 12 val.  arba tol, kol užsiregistruos 50-oji komanda. Registracija renginio dieną galima tik tokiu atveju, jei iš anksto yra užsiregistravę mažiau nei 50 komandų.
 3. Pasirūpink išmaniuoju telefonu ar kita priemone, kuria galėtum naršyti internete, fotografuoti ir filmuoti.
 4. 2017 m. gegužės 20 d. 16.45 val. atvyk į Istorinę Prezidentūrą Kaune.

Žaidimo startas ir finišas

Komandos startuoja ir finišuoja Istorinės Prezidentūros sodelyje (Vilniaus g. 33). Startas – 17 val. Sugrįžtančių komandų laukiama iki 20 val., vėliau grįžusių komandų rezultatai nebebus fiksuojami. Žaidime bus registruojamos tik 50 komandų.

Taisyklės ir žaidimo eiga

 1. Orientaciniame pažintiniame žaidime „Skruzdėlyčių iššūkis“ dalyvauti gali visos užsiregistravusios komandos. Komandą sudaro ne daugiau kaip 5 asmenys.
 2. Registracija į žaidimą vyksta iki 2017 m. gegužės 19 d. 12 valandos. Užsiregistravus 50-ajai komandai, registracija bus baigta anksčiau numatyto laiko.
 3. Visi dalyviai žaidime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu žaidime susijusią riziką bei įsipareigoja dėl to nereikšti žaidimo organizatoriams jokių pretenzijų. Dalyviai turi elgtis mieste pagal saugaus eismo taisyklių reikalavimus.
 4. Žaidimas vyksta tik pėsčiomis. Naudojimasis bet kokiomis transporto priemonėmis yra draudžiamas. Pranešus apie šios taisyklės pažeidimą ir bet kokių transporto priemonių naudojimą, organizatoriai turi teisę komandos rezultatų nefiksuoti.
 5. Žaidimo metu komandos gali naudotis įvairiomis informacijos paieškos priemonėmis. Komanda turi turėti filmuojantį ir fotografuojantį įrenginį.
 6. Orientacinio žaidimo metu komandos pagal suteiktą informaciją turi kuo greičiau surasti visus žaidimo „Skruzdėlyčių iššūkis“ objektus ir atlikti visas pateiktas užduotis. Konkrečius objektus visi komandos nariai turi pasiekti kartu. Kartu jie turi atlikti ir visas užduotis. Užduočių lape bus fiksuojamas komandos narių skaičius, kuris turės būti toks pats visuose objektuose. Organizatoriams arba savanoriams užfiksavus pažeidimą, balai už užduoties atlikimą gali būti panaikinami.
 7. Suradusios objektą, komandos turi atlikti pateiktą užduotį. Užduotį pateikia objekte esantis žaidimo koordinatorius, vilkintis žalius marškinėlius su žaidimo logotipu.
 8. Suradusi objektą komanda iš tos vietos koordinatoriaus gauna atitinkamą žymą, o atlikusi koordinatoriaus pateiktą užduotį gauna kitą žymą. Tad iš vieno objekto komanda turi išsinešti dvi žymas.
 9. Objektų eiliškumą nusistato pati komanda. Svarbiausia – per trumpiausią laiką aplankyti visus objektus ir atlikti visas užduotis.
 10. Dalis užduočių yra be konkrečių objektų. Komandos užduotį įvykdo, o jos rezultatus – lapus su koordinatorių žymomis, fotografuotą ir filmuotą medžiagą – parodo organizatoriams jau po finišo (Istorinėje Prezidentūroje).
 11. Užduotys pareikalaus iš dalyvių geros orientacijos, istorinių žinių, komunikabilumo, loginio mąstymo, gebėjimo naudotis išmaniosiomis technologijomis ir kt.

Laimėtojai

Laimi ta komanda, kuri surenka didžiausią balų skaičių, t. y. greičiausiai aplanko visus objektus ir teisingai atlieka daugiausiai užduočių. Kiekvienas objektas ir kiekviena atlikta užduotis suteikia po 5 balus (viename objekte balų maksimumas –10), tačiau kai kurios užduotys gali atnešti ir papildomų balų. Už greitį taip pat bus skiriami papildomi balai.

Prizai

 1. Trys valandos smagaus laiko!
 2. Sėkmingai „Skruzdėlyčių iššūkis“ žaidimą įveikę dalyviai apdovanojami atminimo marškinėliais (marškinėliais apdovanosime tik 25 geriausią rezultatą parodžiusių komandų narius).
 3. Geriausią rezultatą pasiekusios pirmos trys komandos pakviečiamos dalyvauti Istorinės Prezidentūros edukacinėse programose. (Komandos galės pasirinkti bet kurią iš muziejaus siūlomų edukacinių programų.)

Muziejų naktį pažink Kauną, draugus ir save!

Parodos ir projekto organizatorius
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Projekto vadovė
Renata Mikalajūnaitė

Parodos kuratorė
Justina Minelgaitė

Parodos ir projekto partneriai ir rėmėjai
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Lietuvos centrinis valstybės archyvas
Vytauto Didžiojo karo muziejus

Projektą iš dalies finansuoja
Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parodos draugai
Kėdainių krašto muziejus
Marijampolės kraštotyros muziejus
Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus
Šiaulių „Aušros” muziejus
Rokiškio krašto muziejus
Stanislovas Sajauskas

Projekto informacinis partneris
Dienraštis „Kauno diena“

Projekto savanoriai
Aleksandro Stulginskio universiteto studentai
Vytauto Didžiojo universiteto studentai

Dėkojame Lietuvos paramedikų asociacijai.

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos Prezidentūra
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kamane
 • Kauno miesto muziejus
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Lions
 • Nortija
 • Nuova