Istorinė Prezidentūra siūlo edukacines programas mokiniams:

Edukacinė programa „Jaunojo piliečio pamoka“

Pirmoji Istorinės Prezidentūros edukacinė programa, skirta pradinių klasių mokiniams! Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje mokiniai supažindinami su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Pasakojama apie jų atsiradimo istoriją ir reikšmę, su mokiniais kalbama apie šių simbolių naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis. Edukacijos dalyviai įgyja praktinių įgūdžių: kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužino, ką pasakoja vėliavos spalvos. Edukacijos dalyvių laukia dar viena įdomi praktinė užduotis – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, kurios metu ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kt. Edukacijos metu ugdoma jaunųjų lankytojų pagarba Lietuvos valstybės simboliams, puoselėjama Tėvynės meilė, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę. 

Dalykų integracija: pasaulio pažinimas, Lietuvos istorija, pilietinis ugdymas

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 1-4 kl. mokiniams

Edukacinė programa „Aprangos kodas laikinojoje sostinėje“

Istorinė LR Prezidentūra, 1918–1940 m. buvusi valstybės Prezidento rezidencija – puiki vieta priminti ne tik Pirmojo valstybės piliečio, bet ir apie jį besitelkusių diplomatų, visuomenės bei kultūros veikėjų vyrų ir moterų aprangos protokolą. Deramas frako, smokingo ansamblio, tinkamos vakarinės suknios ar tautinio kostiumo pasirinkimas parodydavo ne tik asmens gerą skonį, bet ir pareigas, išsilavinimą, socialinį statusą visuomenėje. O ar šiandien žinome tai, kas buvo savaime suprantama laikinojoje sostinėje – kokios spalvos kojinės nedera prie frako, kam moterims prie vakarinės suknios reikalingi aulinukai-botai? O kiek kainavo porai išsiruošti į oficialų priėmimą? 

Programoje dalyviai padalijami į 2 grupes, kurioms skiriamos užduotys pagal laikinosios sostinės aprangos kodą suruošti į pokylį vyrą ir moterį bei aprengti vyro ir moters figūrėles. Aprangą bei aksesuarus komandos gali pirkti už iš „banko“ gautus pinigus – litus (tarpukario litų kupiūrų kopijos), kuriuos jie gauna už teisingai atliktas užduotis ar atsakymus į klausimus apie aprangos dėvėjimo ypatybes  tarpukario Kaune. 

Dalykų integracija: kultūros ir mados istorija, ekonomika, laikinosios sostinės istorija

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 60-70 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Edukacinė programa „ROMANTIKA TARPUKARIU: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes“ 

Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai. O ar žinote, kokius meilės laiškus rašė įsimylėjėliai tarpukariu? Kokiais kreipiniais kreipėsi į savo mylimąsias ir mylimuosius? Kokia muzika skambėjo pasimatymų metu? Kada ir kaip damoms džentelmenai bučiavo rankas? 

Edukacinio užsiėmimo metu Jūs sužinosite, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų jo turinį. Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“, patys galėsite „tarpukario stiliumi“ parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį paliksite skelbimų lentoje.

Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 40-50 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (8-12) mokiniams ir suaugusiems

PROTŲ MŪŠIS „Su valia ir su motoru ryžęsi kariauti orą!“ 

Kviečiame istoriją pažinti azartiškai! Protų mūšis – tai kelių komandų varžybos, siekiant atsakyti į kuo daugiau klausimų ir išsiaiškinti, kurią komandą galima skelbti lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą ekspertais! Jums teks pademonstruoti savo žinias, o kartais pasitelkti ir loginį mastymą, narpliojant klausimus apie S. Dariaus ir S. Girėno gyvenimo epizodus, jų pomėgius, skrydžio per Atlantą detales, taip pat aiškinantis, kaip „Lituanicos“ atminimas įamžintas šiomis dienomis.

Dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45-50 min.

Rekomenduojame: 5-12 klasių mokiniams

Edukacinė programa „Propaganda prieš šimtą metų ir dabar – kaip ją atpažinti?“ 

Suintensyvėjusių informacinių karų akivaizdoje kiekvienas žmogus, ypač besiformuojantis jaunas žmogus, turi sugebėti identifikuoti pastangas manipuliuoti jo realybės suvokimu, atskirti melą nuo tiesos, atpažinti politinės ir kitokios propagandos elementus. Realių atvejų analizė ir praktinis darbas nagrinėjant olandų dailininko Luiso Ramakerso Pirmojo pasaulinio karo politines karikatūras padės užsiėmimo dalyviams susipažinti su įvairiomis propagandos technikomis, jų taikymo būdais ir identifikavimo instrumentais. Ramakerso darbai idealiai atliko savo propagandinį vaidmenį – jie taip stipriai motyvavo britų mobilizaciją ir amerikiečių apsisprendimą stoti į karą, kad Vokietijos valdžia už šio dailininko galvą buvo pažadėjusi 12 tūkst. markių premiją! Užsiėmimo dalyviai analizuos simbolines karikatūras, identifikuos juose vaizduojamus realius istorinius įvykius, kultūrinį kontekstą ir menines detales. Ši programa skirta ugdyti mokinių kritinį mąstymą.

Mokinių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (10-12) mokiniams

Specialus edukacinis užsiėmimas „Lietuvos valstybės kūrėjai dailėje“ NAUJIENA!

Specialus edukacinis užsiėmimas, skirtas lankytojams, turintiems demencijos sutrikimų. Užsiėmimo metu siekiama užtikrinti prieinamumą lankytojams, sukurti jaukią ir draugišką muziejaus aplinką. Autentiškoje Prezidento rūmų aplinkoje, pasitelkus muziejaus eksponatus – Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus ir Vytauto Didžiojo portretus – diskutuojama apie šių istorinių asmenybių svarbą kuriant Lietuvos valstybę. Užsiėmimo tikslas nėra perduoti kuo daugiau istorijos žinių apie šias asmenybes, bet įtraukti lankytojus į diskusiją,  stimuliuoti lankytojų intelektinę veiklą, tyrinėti ir dalintis mintimis apie mene pavaizduotus Lietuvos valstybės kūrėjus bei pabendrauti su bendraamžiais. Istorinių asmenybių portretai tarnauja kaip ryšys tarp edukatoriaus ir lankytojų. Pasitelkus aprašymo, interpretacijos, asmeninės patirties klausimus, bandoma lankytojus skatinti nuoširdžiam minčių dalinimuisi, kurio metu patiriamos teigiamos emocijos. 

Mokinių skaičius: nuo 7 iki 15; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: įvairių klasių mokiniams

Edukacinė programa „Greitoji demokratijos pagalba“  NAUJIENA!

Serganti politinė sistema, šlubuojanti demokratija, populizmo virusas – šias politikos ir medicinos sąsajas girdime kasdienėje kalboje. Ar yra „vaistų“, galinčių išgydyti šias „ligas“ ar bent jau panaikinti jų simptomus?  Edukacijos dalyviai supažindinami su gydytoju Kaziu Griniumi, žmogumi, kuris gydė žmonių kūnus, o įsitraukęs į aktyvią politinę ir visuomeninę veiklą bei tapęs Prezidentu ėmėsi gydyti ir visą Lietuvos politinę sistemą. Kaip Kaziui Griniui pavyko skleisti demokratines idėjas ir jas pritaikyti tarpukario Lietuvoje? Kokios buvo pamatinės demokratijos ir pilietinės vertybės, kurių pagalba kuriama valstybė? Ar šios vertybės pasikeitė per 100 metų?

Edukacinės programos dalyviai diskutuoja apie šiuolaikinės demokratijos situaciją, atsako į klausimus, užsidirba „pinigų“ ir keliauja pas vaistininką pirkti vaistų demokratijos „negalavimams“ gydyti. Tačiau kokių vaistų įsigyti, kaip išspręsti susiklosčiusią problemą, o svarbiausia, kaip nepakenkti „pacientui“ – edukacijos dalyviams teks sunki „gydytojų“ atsakomybė.

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 40-50 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (8-12) mokiniams

Edukacines programas prašome užsisakyti tel. 8 37 201778. Grupėje gali būti nuo 10 iki 25 dalyvių. Kaina mokiniui 2,00 Eur, lydintys mokytojai dalyvauja nemokamai.

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos Prezidentūra
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kamane
 • Kauno miesto muziejus
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Lions
 • Nortija
 • Nuova