Apžvalginė ekskursija „Prezidento rūmai“

Apžvalginė ekskursija, skirta pirmą sykį į Istorinę Prezidentūrą atėjusiems lankytojams. Pirmiausiai trumpai apžvelgiamas istorinis kontekstas ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Lankytojai trumpai supažindinami su Prezidento rūmų istorija, sužino, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kuomet čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Lankytojai sužino, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Trumpai pristatomos Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų šeimos. Lankytojai autentiškoje aplinkoje supažindinami su Prezidento institucijos istorija, pagrindiniais pirmųjų piliečių darbais. 

Istorinėje Prezidentūroje veikia ir laikinosios parodos, todėl į apžvalginę ekskursiją įeina ir trumpas tuo metu eksponuojamų parodų pristatymas. Šiuo metu veikia šios laikinosios parodos: „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“ ir Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinė paroda „Kelias į namus“.

Dalykų integracija: Lietuvos ir pasaulio istorija, menai (architektūra), pilietinis ugdymas, politikos mokslų pagrindai

Trukmė: 45-60 min

Rekomenduojame: ekskursija tinkama visų amžiaus grupių mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „Moderniosios valstybės kūrimosi istorija Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918 –1940)“ 

Ekskursija skirta pirmą ar antrą kartą į Istorinę Prezidentūrą atvykusiems lankytojams, norintiems geriau susipažinti su Lietuvos valstybingumo istorija. Trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapsmas laikinąja sostine, to laikmečio politinis kontekstas. Toliau kalbama apie modernios valstybės kūrimąsi. Plačiau nagrinėjama Seimo bei Prezidento institucijų raida ir veikla, pristatomi įdomesni svarbiausių šalies institucijų rinkimų aspektai. 

Lankytojams pageidaujant, galima apžiūrėti ir šiuo metu veikiančias laikinąsias parodas: „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“ ir Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinę parodą „Kelias į namus“.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, teisė, pilietinis ugdymas, ekonomika, politikos mokslų pagrindai, etika, menai                               

Trukmė: 45-60 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „Lietuvos Respublikos Prezidentai“  

Ekskursijos metu trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapsmas laikinąja sostine, to laikmečio politinis kontekstas. Kalbama apie Prezidento institucijos kūrimąsi ir raidą. Nagrinėjama kaip kito Prezidento galių apibrėžimas Konstitucijose. Pristatomi Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentai, jų politinė ir visuomeninė veikla, šeimyninis gyvenimas, laisvalaikis. Pristatomi ekspozicijoje esantys asmeniniai Prezidentų daiktai.  Kalbama ir apie atkurtos nepriklausomos Lietuvos (po 1990 m.) Prezidento instituciją, Prezidentus nuo 1993 m. iki šiandien.

Lankytojams pageidaujant, galima apžiūrėti ir šiuo metu veikiančias laikinąsias parodas: „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“ ir Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinę parodą „Kelias į namus“.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, teisė, pilietinis ugdymas, ekonomika, politikos mokslų pagrindai, etika, menai

Trukmė: 45-60 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „Prioritetų pasjansas prieš 100 metų“ – NAUJIENA!

Artėjant Lietuvos Respublikos šimtmečiui ekskursija po parodą „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“ kviečia pažvelgti į tarpukario šventes ir iš jų vieniems pasimokyti dalyvavimo kultūros, o kitiems – kaip suvienyti žmones bendrai idėjai. Šventės  tarpukariu organizuotos labai tikslingai – piliečių širdyse kurdama patriotizmo tvirtoves Lietuva stiprino save iš vidaus. Šventės lyg pasjanso kortos buvo dėliojamos atsižvelgiant į vidaus ir tarptautinę padėtį, politines ir ideologines valdančiojo elito pažiūras, didžiausius valstybės laimėjimus ir siekius, o žmonės noriai dalyvavo ne tik kaip žiūrovai, bet ir kaip organizatoriai bei rėmėjai. Parodoje lankytojai išvys daugybę švenčių ženklų: ir valstybės reguliavimo, ir piliečių dalyvavimo.

Pirmą kartą nuo 1930 m. parodos lankytojai turi unikalią galimybę pamatyti Vytauto Didžiojo paveikslą, jubiliejiniais metais apkeliavusį visą Lietuvą. Kitoje salėje – originalūs sveikinimai ir dovanos, įteikti Prezidentui Antanui Smetonai jubiliejaus proga. Lankytojai išvys Vilniaus pasą ir galės patyrinėti kaip minutes be istorinės sostinės skaičiavo laikrodis „Mes be Vilniaus nenurimsim“. Daugelis nustebs pamatę pirminį Juozo Zikaro skulptūros „Laisvė“ projektą – originalus ir brangus sumanymas liko tik gipsinėje išliejoje. Parodoje spindi aukščiausi valstybės apdovanojimai ir apie visuotinį dalyvavimą šventėse pasakoja patriotiškos visuomeninių organizacijų vėliavos. Parodą pagyvina archyviniai unikalūs vaizdo kadrai iš 1925, 1928 ir 1930 metų valstybės švenčių.

Dalykų integracija: istorija, patriotinis ir pilietinis ugdymas, komunikacijos valdymo pagrindai

Trukmė: 45-60 min.

Rekomenduojame: ekskursija tinkama visų amžiaus grupių mokiniams ir suaugusiems

 

Ekskursijas prašome užsisakyti tel. 8 37 201778. Grupėje gali būti iki 25 lankytojų. Kaina: mokiniui/studentui/senjorui 1,00 Eur + 10,00 Eur grupei už gidą (lydintys mokytojai muziejų lanko nemokamai).

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos Prezidentūra
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kamane
 • Kauno miesto muziejus
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Lions
 • Nortija
 • Nuova