Gruodžio 11 d. Istorinė Prezidentūra pakvietė į šventinį kalėdinį vakarą iš adventinių koncertų ciklo „Iš širdies į širdį“. Koncertą padovanojo jaunieji Kauno 1-osios muzikos mokyklos talentai ir Kauno senamiesčio draugija. Šventinį vakarą pradėjo muziejaus istorikė Justina Minelgaitė, kuri susirinkusiems papasakojo apie tarpukario Kauno kalėdinį ūpą. 

Galerijoje 24 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Kalėdinis vakaras iš adventinių koncertų ciklo „Iš širdies į širdį“

Gruodžio 10,13 ir 15 dienomis Istorinėje Prezidentūroje karaliavo modernusis šokis. Nyderlanduose gyvenantis japonų choreografas, šokėjas Kenzo Kusuda kartu su tarptautine šokio teatro AURA trupe pristatė savo sukurtą spektaklį „Pneu Pneu Pneu". 

Galerijoje 8 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Tarptautinės šokio teatro AURA trupės ir choreografo Kenzo Kusuda spektaklis „Pneu Pneu Pneu"

Lapkričio 28 d. Kaunas pasinėrė į Šv. Kalėdų laukimo nuotaiką. Šventiniai senamiesčio renginiai prasidėjo Istorinės Prezidentūros sodelyje, kur 18 val. susirinkusius miestiečius ir svečius pasveikino menininkės G. Akelienės sukurtas bevardis angelas Prezidentas bei Kauno 1-osios muzikos mokyklos jaunieji talentai. Pirmą kartą miestą mylinčių verslininkų ir Kauno senamiesčio draugijos dėka Istorinės Prezidentūros sodelis sužibo šventinėmis spalvomis. Šventinį papuošimą ir įžiebimą dovanojo įmonių grupė „Nuova“. Šventinis sodelis džiugino kauniečius iki pat Trijų Karalių, o miestiečiai pakrikštijo bevardį angelą Vilties ir Meilės angelu.

Galerijoje 21 nuotrauka.

Skaityti daugiau: Istorinės Prezidentūros kalėdinio sodelio įžiebimo šventė

Lapkričio 19 d. 17 val. Istorinėje Prezidentūroje Kaune pristatyta publicisto Vidmanto Valiušaičio knyga „Valiušaičiai: keturi šimtai metų istorijoje“. Renginyje dalyvavo knygos autorius, Kauno apskrities bajorų draugijos vadas Kęstutis Ignatavičius, žurnalistas Vidas Mačiulis, žurnalistas ir Seimo narys Valdas Vasiliauskas.

Galerijoje 6 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Vidmanto Valiušaičio knygos „Valiušaičiai: keturi šimtai metų istorijoje“ pristatymas

Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo, Vilniuje, lapkričio 6–7 dienomis vykusioje 5-ojoje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje MOKYKLA 2015 Istorinė Prezidentūra pristatė naujausią edukacinę programą „Jaunojo piliečio pamoka“. 

Galerijoje 24 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Edukacinės programos „Jaunojo piliečio pamoka“ pristatymas mugėje MOKYKLA 2015

Spalio 23 d. Istorinėje Prezidentūroje vyko Japonijos dienos renginiai, kuriuos organizavo VDU Azijos studijų centras. Jų metu apsilankė Japonijos ambasadorius Lietuvoje, J.E. Toyoei Shigeeda ir Japonijos ambasadorius, atsakingas už viešąją diplomatiją Europoje, J.E. Masafumi Ishii. Jie pakvietė padiskutuoti apie Japonijos padėtį pasaulyje ir Japonijos-Lietuvos santykių ateitį. Diskusijų pabaigoje ambasadorius T. Shigeeda oficialiai įteikė Azijos studijų centrui šiais metais Japonijos užsienio reikalų ministro paskirtą padėkos raštą.

Galerijoje 16 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Japonijos diena ir padėkos įteikimas Azijos studijų centrui

Spalio 14, 21 ir 28 d. Istorinė Prezidentūra pakvietė senjorus apsilankyti buvusiuose Prezidento rūmuose ir pasiklausyti istorikų pasakojimo apie Prezidentų darbą, šeimą ir kasdienybę. 

Galerijoje 15 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Senjorų dienos Istorinėje Prezidentūroje

Spalio 15 d. Istorinėje Prezidentūroje vyko Akademinio politologų klubo inicijuota diskusija MISIJA -LIETUVA. Piliečių savivertė yra demokratijos pamatas. Kaip auginti Lietuvos piliečių savivertę ir lyderystę?

Galerijoje 13 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Akademinio politologų klubo diskusija „Misija-Lietuva“.

Spalio 10-11 dienomis Istorinėje Prezidentūroje vyko vienas iš Aura 25 Tarptautinio šokio festivalio renginių – 4x4 šokio ekskursijos 4 etapas. Šokančio kūno poeziją buvusiuose Prezidento rūmuose skleidė Nyderlanduose gyvenantis japonų choreografas, šokėjas Kenzo Kusuda. Visus sužavėjo šokėjo vaizduotės jėga ir gebėjimas komunikuoti su publika.

Galerijoje 10 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Aura 25 Tarptautinio šokio festivalio 4x4 šokio ekskursijos renginys

Spalio 8 d. į Istorinę Prezidentūra rinkosi Kauno miesto istorijos mokytojai. Muziejaus edukatorius Gediminas pristatė Istorinės Prezidentūros siūlomas apžvalgines ir temines ekskursijas, vykdomus projektus bei edukacines programas mokiniams. Mokytojai patys išbandė Jaunojo Lietuvos piliečio programą, kuri skirta 1-4 klasių mokiniams. 

Galerijoje 6 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Kauno miesto istorijos mokytojų susipažinimas su Istorinės Prezidentūros edukacinės veiklos...

Rugsėjo 10 dieną Istorinė Prezidentūra sugrįžo į Kauno gubernijos laikus. Kaip ir kuo Kaunas bei kauniečiai gyveno XIX a. antroje pusėje, pasitelkęs to meto ikonografiją, pasakojo istorikas Arvydas Pakštalis.

Galerijoje 8 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Istoriko Arvydo Pakštalio paskaita „Dingęs Kaunas: gubernijos centro spindesys ir skurdas“

Liepos 1 d. Istorinė Prezidentūra atšventė savo pirmąjį jubiliejų. Buvo smagi šventė, į svečius su sveikinimais atvyko daugybė darželinukų, dešimtmečių ir vyresnių svečių, kolegų, kaimynų, partnerių ir gerų bičiulių. Džiaugiamės turėdami tiek draugų!

Galerijoje 46 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Istorinei Prezidentūrai – 10!

Birželio 25 dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune atidaryta olandų dailininko Luiso Ramakerso (Louis Raemaekers) darbų paroda „Europa ant operacinio stalo“, pasakojanti apie Pirmojo pasaulinio karo išbandymus žmonijai ir liudijanti apie propagandos galią manipuliuoti žmonėmis ir jų įsitikinimais.

Galerijoje 11 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Europa ant operacinio stalo: Pirmasis pasaulinis karas Luiso Ramakerso karikatūrose

Birželio 19 dieną į ekspediciją Prezidento Aleksandro Stulginskio takais išvyko keletas Istorinės Prezidentūros muziejininkų ir Vasario 16-osios turnyro „Šimtmečio belaukiant“ laimėtoja, VDU istorikų komanda.

Galerijoje 32 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Ekspedicija Prezidento Aleksandro Stulginskio takais

Birželio 18 dieną Istorinėje Prezidentūroje pristatyta žinomo istoriko, diplomato prof. dr. Alfonso Eidinto studija „Gyvenimas Lietuvai. Vincas Mašalaitis ir jo darbai“. Apie teisininko, svarbaus Lietuvos okupacijų liudininko V. Mašalaičio veiklą Pirmojoje Lietuvos Respublikoje ir emigracijoje pasakojo knygos autorius, leidėjai, atsiminimais dalinosi iš JAV atvykęs V. Mašalaičio sūnus Putinas su žmona. Renginio dalyvius kalbino prof. Egidijus Aleksandravičius.

Galerijoje 13 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Prof. dr. Alfonso Eidinto knygos „Gyvenimas Lietuvai. Vincas Mašalaitis ir jo darbai“ pristatymas

Azartas, įkvėpimas, atradimo džiaugsmas, prakaitas, paklydimas, vėl atradimo džiaugsmas, laukimas ir pagaliau iškovoti prizai – Tarptautinę muziejų naktį Istorinės Prezidentūros organizuotas orientacinis pažintinis žaidimas „Dingęs Kaunas“ dalyviams pažėrė visą puokštę patyrimų ir emocijų. Iš užsiregistravusių 76 komandų sėkmingai žaidimą įveikė net 74 komandos! Didžiausi sveikinimai komandoms: „Cekavos zosės“ (I vieta), „Saltus gladii“ (II vieta), „Baltai juoda“ (III vieta) ir „Gildija“ (III vieta). 

Galerijoje 68 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Muziejų naktys: orientacinis pažintinis žaidimas „Dingęs Kaunas“

Gegužės 14 d. Istorinėje Prezidentūroje pristatyta prof. Egidijaus Aleksandravičius knyga „Prieš aušrą“. Apie XIX a. vidurio Lietuvos kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą autorius diskutavo su pristatymo svečiais: prof. Antanu Kulakausku, dr. Ramūnu Čičeliu ir prof. Sauliumi Pivoru.

Galerijoje 11 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Prieš Aušrą“ pristatymas

Gegužės 7 dieną Istorinėje Prezidentūroje architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis skaitė paskaitą „Europos paveldo ženklas: Kauno tarpukario architektūros vertės“. 2015 m. balandžio 15 d. 1919–1940 m. Kauno architektūriniam paveldui buvo iškilmingai įteiktas Europos paveldo ženklas. Paskaitos metu klausytojai buvo supažindinti su šio įvertinimo tikslais ir reikšme, detaliau sužinojo apie pastatus, paminėtus šioje garbingoje nominacijoje. Paskaitoje buvo kalbama apie tai, kaip šis įvykis galėtų prisidėti prie Kauno miesto ir jo architektūrinio palikimo išsaugojimo bei populiarinimo.

Galerijoje 9 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Dr. Vaido Petrulio paskaita „Europos paveldo ženklas: Kauno tarpukario architektūros vertės“

Šių metų balandžio 23 dieną Istorinėje Prezidentūroje pristatytas naujausias prof. Stanislovo Sajausko albumas „Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį“. Albumo pristatyme dalyvavo jo sudarytojas, taip pat prof. Dalia Brazauskienė ir Kardinolo V. Sladkevičiaus memorialinio muziejaus vedėja žurnalistė Irena Petraitienė. Albumo sudarytoją sveikino Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius ir įvairų kitų kultūros institucijų atstovai. 

Galerijoje 13 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Prof. Stanislovo Sajausko albumo „Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį“ pristatymas

Balandžio 9 dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune vyko diskusija „Laisvė kaip dovana ir iššūkis: susikalbėjimo paieškos“. Kartu buvo pristatyta ir filosofijos daktaro, Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko knyga „Laisvų žmonių bendruomenė?“. Diskusijoje dalyvavo filosofas Andrius Navickas, žurnalistė Birutė Garbaravičienė, profesorius istorikas Egidijus Alekandravičius, teologas, Kauno vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas ir kiti laisvi žmonės. 

Galerijoje 16 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Diskusija „Laisvė kaip dovana ir iššūkis: susikalbėjimo paieškos“ ir filosofo Andriaus Navicko...

Kovo 26 dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune pristatyta Viktorijos Šeinos knyga „Laikinoji sostinė lietuvių literatūroje“. Renginyje dalyvavo knygos autorė, Viktorija Šeina, prof. habil. dr. Leonidas Donskis, doc. dr. Dalia Kuizinienė, dr. Mindaugas Kvietkauskas.

Galerijoje 13 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Viktorijos Šeinos knygos „Laikinoji sostinė lietuvių literatūroje“ pristatymas

Kovo 19 dieną Istorinėje Prezidentūroje pristatyta Lietuvos laisvės šauklio, žinomo rezistento Antano Terlecko naujausia knyga „Lietuvoje iš vėjo ir šalčių žemės sugrįžus“.

Galerijoje 6 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Antano Terlecko knygos „Lietuvoje iš vėjo ir šalčių žemės sugrįžus“ pristatymas

Kovo 10 dieną Istorinėje Prezidentūroje vyko  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kauno skyriaus organizuotas nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“.

Galerijoje 19 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Vasario 27 dieną Istorinėje Prezidentūroje pristatyta Seimo nario, istoriko dr. Arvydo Anušausko knyga „KGB. Visiškai slaptai“. Knygos autorių kalbino dr. Linas Venclauskas. 

Galerijoje 8 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Dr. Arvydo Anušausko knygos „KGB. Visiškai slaptai“ pristatymas

Vasario 26 dieną Istorinėje Prezidentūroje paminėtos 130-osios Lietuvos Respublikos Prezidento Aleksandro Stulginskio (1885 02 26 - 1969 09 22) gimimo metinės. Prie jauniausio to meto Europos prezidento paminklo muziejaus sodelyje padėtos gėlės nuo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo narių, Kauno miesto mero ir Tarybos, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos - daugiafunkcinio centro bendruomenės ir miestiečių. Po gėlių padėjimo ceremonijos susirinkusieji buvo pakviesti į Prezidento rūmus, kur buvo atidaryta paroda „Gimęs tai vietai ir toms pareigoms: Prezidentas Aleksandras Stulginskis (1922–1926 m.)“.

Galerijoje 26 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Prezidento Aleksandro Stulginskio 130-osios gimimo metinės

Valstybės atkūrimo dieną Istorinėje Prezidentūroje apsilankė keli tūkstančiai žmonių. Vieni dalyvavo žinių turnyre „Šimtmečio belaukiant“, kiti balsavo projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ III etape, treti tiesiog susipažino su atnaujintomis ekspozicijomis ir parodomis. Po pietų šventiniai renginiai vyko ir sodelyje. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko vardu buvo padėtos gėlės prie Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų paminklų, susirinkusieji klausėsi Prezidento Antano Smetonos sveikinimo kalbos , bendravo su kitais tarpukario istoriniais personažais, klausėsi retro muzikos koncerto, kuriame dalyvavo grupė „Elle G“, pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“ ir Egidijus Bavikinas.

Galerijoje 41 nuotrauka.

Skaityti daugiau: Lietuvos valstybės atkūrimo renginiai Istorinėje Prezidentūroje ir sodelyje

Vasario 16-osios šventę Istorinė Prezidentūra pradėjo žinių turnyru „Šimtmečio belaukiant“. Turnyre dalyvavo 8 komandos: Vytauto Didžiojo universiteto istorikai, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus komanda „Čiurlioniečiai“, Aleksandro Stulginskio universiteto komanda, Kauno miesto muziejaus komanda, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komanda „Maironiečiai“, komanda „Lietuvos ąžuolai“, Kauno Antano Smetonos gimnazijos komanda ir Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Studentų atstovybės komanda. Įtemptoje kovoje nugalėjo VDU istorikai, antri liko „Čiurlioniečiai“, treti – ASU komanda.

Galerijoje 33 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Žinių turnyras „Šimtmečio belaukiant“

Šių metų vasario 5 dieną Istorinėje Prezidentūroje pristatyta muziejaus istorikės dr. Ingridos Jakubavičienės knyga „Seserys. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“. Apie dvi ryškiausiais tarpukario Lietuvos ponias ir jų indėlį sprendžiant šalies politinius, diplomatinius ir socialinius klausimus diskutavo prof. dr. Virginija Jurėnienė (VU KHF), prof. dr. Jonas Vaičenonis (VDU), knygos recenzentai doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė (VU), prof. dr. Juozas Skirius (LEU) ir knygos autorė dr. Ingrida Jakubavičienė. Istorikų diskusiją muzikine programa pradėjo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, VDU muzikos akademijos dėstytojas, daugelio tarptautinių  konkursų laureatas Liudas Mikalauskas.

Galerijoje 27 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Knygos „Seserys. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ pristatymas

Sausio 15 d. vyko naujo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro leidinio „...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės, pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos sudarytojas Vaclovas Slivinskas, istorikas Darius Juodis, mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatė Samanta Veršelytė.

Galerijoje 13 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Leidinio „...pergyventų jausmų atogarsis“ pristatymas

Šių metų sausio 10 dieną Istorinėje Prezidentūroje LRT žurnalistui Vitalijui Karakorskiui buvo įteiktas aukščiausias Lietuvos žurnalistų draugijos (LŽD) apdovanojimas už žurnalistinę veiklą – Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. 

Galerijoje 15 nuotraukų

Skaityti daugiau: Lietuvos žurnalistų draugijos apdovanojimo, Stasiui Lozoraičiui atminti skirtos premijos „Kelyje į...