Virtuali edukacinė pamoka „Praeitis – istorija – atmintis: nuo V16 iki K11“

Lietuvos valstybės ir nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti skirta nuotolinė edukacinė pamoka iš Istorinės Prezidentūros Kaune. Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su edukatoriumi leisis į intriguojantį sąvokų detektyvą, aiškindamiesi skirtumus tarp praeities, istorijos ir atminties. Ar praeities patirtys gali būti mums naudingos? O gal XXI amžiuje istorijos mokslas prarado savo reikšmę ir žmonijai neįmanoma pasimokyti iš istorijos? Diskutuodami apie individualią ir kolektyvinę atmintį mokiniai kartu su edukatoriumi pažvelgs į abi Lietuvos Respublikas (Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios) ir bandys iššifruoti, ką mums bendrai reiškia valstybinės šventės ir atmintinos dienos. Kiek iš jų minime ir švenčiame? Edukacijos metu ugdomi mokinių analitiniai gebėjimai, pilietiškumas bei įgyjamos istorinės žinios.

Edukacijos trukmė: 45 minutės. Rekomenduojama: 9–12 kl. mokiniams

Virtualios edukacinės programos kaina grupei (iki 30 dalyvių) – 30 Eur.

Virtuali edukacinė programa „Jaunojo piliečio pamoka“

Jaunųjų Istorinės Prezidentūros lankytojų pamėgta edukacinė programa keliasi į virtualią erdvę! Kviečiame susitikti nuotoliniu būdu ir kartu patyrinėti pilietiškumo pradžiamokslį, kuris mažiausiųjų mokyme grįstas tautiškumu. Edukacinėje programoje mokiniai susipažins su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava, jų atsiradimo istorija ir reikšme. Kartu su edukatoriumi jaunieji piliečiai diskutuos apie šių simbolių naudojimą kasdienybėje bei oficialiomis progomis, tobulins praktinius įgūdžius: kaip elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti valstybinę vėliavą ar kokiomis dienomis reikia iškelti trispalvę.  Edukacijos metu laukia smagi diskusija ir įdomi praktinė užduotis – virtualiu būdu sudėlioti tautišką giesmę! Dėlionė ne tik padės geriau įsiminti himno žodžius, bet ir skatins pagalvoti apie tokių sąvokų kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ reikšmę šiandieniniame gyvenime. Edukacijos metu ugdoma jaunųjų piliečių pagarba Lietuvos valstybės simboliams, puoselėjama Tėvynės meilė, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę. Būti „jaunuoju piliečiu“ – rimta pareiga, bet įdomi ir smagi!

 Edukacinės programos trukmė: 45 min. Rekomenduojame: 1–4 kl. mokiniams

Virtualios edukacinės programos kaina grupei (iki 30 dalyvių) – 30 Eur.

 Virtuali edukacinė programa „ROMANTIKA TARPUKARIU: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes“

Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai, kuriuos žaismingai aptarti kviečiame nuotolinio užsiėmimo metu. Tinder ir internetinių pažinčių epochoje sužinosite, kaip užsimegzdavo romantiški santykiai prieš kone 100 metų. Kokius meilės skelbimus rašė įsimylėjėliai? Kokios merginų ir vaikinų savybės buvo pačios patraukliausios? Kaip saldžiais žodžiais įsimylėjėliai kreipdavosi į savo mylimuosius? Kaip buvo rašomi pažinčių skelbimai, kur jie buvo talpinami? Ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė? Edukatorius atskleis to meto mažyčių gudrybių, pavyzdžiui, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų jo turinį. Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“, galėsite ne tik palyginti meilės meną prieš šimtą metų ir dabar, bet ir pasimatuoti praėjusių laikų romantiko batus: „tarpukario stiliumi“ rašysite užšifruotą meilės prisipažinimą ar pažinčių skelbimą, kurį, jums pageidaujant, patalpinsime muziejaus Facebook paskyroje arba galėsite tą padaryti savo asmeninėje paskyroje.

Edukacinės programos trukmė: 45 min. Rekomenduojame: 8-12 kl. mokiniams

Virtualios edukacinės programos kaina grupei (iki 30 dalyvių) – 30 Eur.

Virtuali edukacinė programa „Propaganda prieš šimtą metų ir dabar – kaip ją atpažinti?“

Suintensyvėjusių informacinių karų ir pasaulinės pandemijos akivaizdoje kiekvienas jaunas žmogus privalo sugebėti identifikuoti pastangas manipuliuoti jo realybės suvokimu, atskirti melą nuo tiesos, atpažinti politinės ir kitokios propagandos elementus. Nuotolinis užsiėmimas, nagrinėjant olandų dailininko Luiso Ramakerso Pirmojo pasaulinio karo politines karikatūras, padės edukacijos dalyviams susipažinti su įvairiomis propagandos technikomis, jų taikymo būdais ir identifikavimo instrumentais. Ramakerso darbai idealiai atliko savo propagandinį vaidmenį – jie taip stipriai paveikė britų mobilizaciją ir amerikiečių apsisprendimą stoti į karą, kad Vokietijos valdžia už šio dailininko „galvą“ buvo pažadėjusi 12 tūkst. markių premiją! Užsiėmimo dalyviai ne tik analizuos šias karikatūras, identifikuos juose vaizduojamus realius istorinius įvykius, kultūrinį kontekstą ir menines detales, bet ir sužinos, kaip atsispirti propagandai šiandieniniame informacijos sraute. Programoje įgytos žinios padės kritišku žvilgsniu įvertinti šiandienines aktualijas, atskirti tikras žinias nuo „melagienų“.  

Edukacinės programos trukmė: 45 min. Rekomenduojame: 10-12 kl. mokiniams ir suaugusiems

Virtualios edukacinės programos kaina grupei (iki 30 dalyvių) – 30 Eur.

Virtualių edukacinių programų užsakymas el. paštu info@istorineprezidentura.lt

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Nuova
 • Siaulių Aušros muziejus
 • VDKM
 • VU KHF
 • We Love Lithuania