Edukacinė programa „Agento Mažylio iššūkis“

Ar kada svajojote tapti agentu? Slaptuoju agentu. Ypatingai slaptu agentu. Siūlome tokią galimybę mūsų edukacinėje programoje „Agento Mažylio iššūkis“! Programos metu dalyviai leidžiasi į detektyvinę kelionę po muziejų. Galvosūkių apipintoje edukacijoje jie susipažįsta su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis. Pasukę ratą, būsimieji agentai išsiaiškina specialios slaptos operacijos, kurią teks įvykdyti, numerį (001, 002, 003, 004, 005, 007) ir pavadinimą. Agentams teks gerai pasukti galvas, kaip išaiškinti operacijas „Pagrobto Prezidento išlaisvinimas“, „Dingęs milijonas“, ,„Svetimas erelis virš Lietuvos“, „Įkaitų drama Lietuvos universitete“, „Pasiklydusi čempionų lėkštė“, „Valstybės perversmas“. Kiekviena operacija susideda iš 4 užduočių slepiamų stalčiukuose. Penktasis stalčiukas apsaugotas spynele. Atlikus visas užduotis ir suradus jų atsakymus parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ sužinomas ir spynelės kodas. Atrakinus spynelę dalyviams suteikiamas garbingas slaptojo Agento Mažylio vardas ir apdovanojimas. Interaktyvios užduotys ir azartinė žaidimo nuotaika smagioje ekspozicijoje leidžia patirti visus autentiškos erdvės privalumus, o atradimo džiaugsmas nieko nenusileidžia profesoriaus Liudo Mažylio Nepriklausomybės akto suradimo nuotaikoms.

Edukacinė programa „Romantika tarpukariu: apie meilę, šeimą ir kitas linksmybes“

Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai. Edukacinio užsiėmimo metu Jūs sužinosite, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs žinotų jo turinį. Sužinoję keletą žymių ano meto porų meilės istorijų bei susipažinę su linksmosiomis romantikos taisyklėmis, galėsite retro stiliumi parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį, jums pageidaujant, paskelbsime muziejaus Facebook paskyroje. O gal pasiseks surasti gyvenimo meilę?! 

Edukacinė programa „Propaganda prieš šimtą metų ir dabar – kaip ją atpažinti?“

Suintensyvėjusių informacinių karų akivaizdoje kiekvienas žmogus turi sugebėti identifikuoti pastangas manipuliuoti jo realybės suvokimu, atskirti melą nuo tiesos, atpažinti politinės ir kitokios propagandos elementus. Pasitelkę dailininko Luiso Ramakerso Pirmojo pasaulinio karo politines karikatūras, susipažinsite su įvairiomis propagandos technikomis, jų taikymo būdais ir identifikavimo instrumentais. Ramakerso karikatūros buvo tokios paveikios, kad už dailininko galvą kaizerinės Vokietijos valdžia siūlė 12 tūkst. markių atlygį. Užsiėmimo metu taip pat nagrinėsite ir aktualius šių dienų propagandos pavyzdžius. Ši programa skirta ugdyti Jūsų kritinį mąstymą.

Edukacinė programa „Jaunojo piliečio pamoka“ 

Pirmoji Istorinės Prezidentūros edukacinė programa, skirta 5-10 metų vaikams ir jų tėveliams! Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje Jūs susipažinsite su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Muziejaus istorikas papasakos apie jų atsiradimo istoriją ir reikšmę, šių simbolių naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis. Sužinosite, kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, ką mums pasakoja vėliavos spalvos. Jūsų laukia įdomi užduotis – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, kurios metu ne tik įsiminsite himno žodžius, bet ir diskutuosite apie tokias abstrakčias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kt. Kartu kurkime pilietines vertybes mūsų vaikų širdyse!

Specialus edukacinis užsiėmimas „Lietuvos valstybės kūrėjai dailėje“ 

Specialus edukacinis užsiėmimas, skirtas lankytojams, turintiems demencijos sutrikimų. Užsiėmimo metu siekiama užtikrinti prieinamumą lankytojams, sukurti jaukią ir draugišką muziejaus aplinką. Autentiškoje Prezidento rūmų aplinkoje, pasitelkus muziejaus eksponatus – Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus ir Vytauto Didžiojo portretus – diskutuojama apie šių istorinių asmenybių svarbą kuriant Lietuvos valstybę. Užsiėmimo tikslas nėra perduoti kuo daugiau istorijos žinių apie šias asmenybes, bet įtraukti lankytojus į diskusiją,  stimuliuoti lankytojų intelektinę veiklą, tyrinėti ir dalintis mintimis apie mene pavaizduotus Lietuvos valstybės kūrėjus bei pabendrauti su bendraamžiais. Istorinių asmenybių portretai tarnauja kaip ryšys tarp edukatoriaus ir lankytojų. Pasitelkus aprašymo, interpretacijos, asmeninės patirties klausimus, bandoma lankytojus skatinti nuoširdžiam minčių dalinimuisi, kurio metu patiriamos teigiamos emocijos. 

Dalyvių skaičius: nuo 7 iki 15; trukmė: 45 min.

Edukacines programas prašome užsisakyti tel. 8 37 201778. Grupėje gali būti nuo 10 iki 25 dalyvių. Kaina suaugusiems – 5,00 Eur, senjorams – 3,00 Eur.

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Nuova
 • Siaulių Aušros muziejus
 • VDKM
 • VU KHF
 • We Love Lithuania