Apžvalginė ekskursija „Prezidento rūmai“

Apžvalginė ekskursija, skirta pirmą sykį į Istorinę Prezidentūrą atėjusiems lankytojams. Pirmiausiai trumpai apžvelgiamas istorinis kontekstas ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Lankytojai trumpai supažindinami su Prezidento rūmų istorija, sužino, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kuomet čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Lankytojai sužino, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Trumpai pristatomos Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų šeimos. Lankytojai autentiškoje aplinkoje supažindinami su Prezidento institucijos istorija, pagrindiniais pirmųjų piliečių darbais. 

Istorinėje Prezidentūroje veikia ir laikinosios parodos, todėl į apžvalginę ekskursiją įeina ir trumpas tuo metu eksponuojamų parodų pristatymas. Šiuo metu veikia šios laikinosios parodos: „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir „Ypatinga dovana Lietuvai“ iš kolekcininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Amerikos lietuvio Aleksandro Mykolo Račkaus kolekcijų.

Dalykų integracija: Lietuvos ir pasaulio istorija, menai (architektūra), pilietinis ugdymas, politikos mokslų pagrindai

Trukmė: 45-60 min

Rekomenduojame: ekskursija tinkama visų amžiaus grupių mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „Moderniosios valstybės kūrimosi istorija Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918 –1940)“ 

Ekskursija skirta pirmą ar antrą kartą į Istorinę Prezidentūrą atvykusiems lankytojams, norintiems geriau susipažinti su Lietuvos valstybingumo istorija. Trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapsmas laikinąja sostine, to laikmečio politinis kontekstas. Toliau kalbama apie modernios valstybės kūrimąsi. Plačiau nagrinėjama Seimo bei Prezidento institucijų raida ir veikla, pristatomi įdomesni svarbiausių šalies institucijų rinkimų aspektai. 

Lankytojams pageidaujant, galima apžiūrėti ir šiuo metu veikiančias laikinąsias parodas:„100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir „Ypatinga dovana Lietuvai“ iš kolekcininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Amerikos lietuvio Aleksandro Mykolo Račkaus kolekcijų.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, teisė, pilietinis ugdymas, ekonomika, politikos mokslų pagrindai, etika, menai                               

Trukmė: 45-60 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „Lietuvos Respublikos Prezidentai“  

Ekskursijos metu trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapsmas laikinąja sostine, to laikmečio politinis kontekstas. Kalbama apie Prezidento institucijos kūrimąsi ir raidą. Nagrinėjama kaip kito Prezidento galių apibrėžimas Konstitucijose. Pristatomi Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentai, jų politinė ir visuomeninė veikla, šeimyninis gyvenimas, laisvalaikis. Pristatomi ekspozicijoje esantys asmeniniai Prezidentų daiktai.  Kalbama ir apie atkurtos nepriklausomos Lietuvos (po 1990 m.) Prezidento instituciją, Prezidentus nuo 1993 m. iki šiandien.

Lankytojams pageidaujant, galima apžiūrėti ir šiuo metu veikiančias laikinąsias parodas:„100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir „Ypatinga dovana Lietuvai“ iš kolekcininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Amerikos lietuvio Aleksandro Mykolo Račkaus kolekcijų.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, teisė, pilietinis ugdymas, ekonomika, politikos mokslų pagrindai, etika, menai

Trukmė: 45-60 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Ekskursija „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ 

Ekskursijos dalyviai susipažins su reikšmingiausiais politiniais, ekonominiais, socialiniais  ir kultūriniais Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykiais. Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtoje parodoje sužinosite apie kertinius valstybės sąrangos (Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo, Konstitucijos), diplomatijos (Lietuvos pripažinimo de jure ir de facto, tarptautinių sutarčių, ultimatumų), vidaus politikos (Seimo ir Prezidento rinkimų, Lietuvos kariuomenės ir policijos kūrimo), švietimo (Lietuvos universiteto įkūrimo, švietimo reformos), socialinės apsaugos (pirmųjų modernių vaikų prieglaudos namų, ligoninių statybos) momentus. Ne mažiau svarbūs ir sporto (tautinė olimpiada, nauji sporto statiniai, tarptautiniai sportininkų laimėjimai), kultūros (atidaryti muziejai, kino teatrai, sukurti lietuviški filmai), finansų ir ekonomikos (lito įvedimas, žemės reforma), komunikacijos ir susisiekimo (pašto, radiofono įkūrimas, naujų tiltų statyba) pasiekimai. Lankytojai taip pat išvys didžiuosius Lietuvos krepšinio rinktinių trofėjus, „Lituanikos“ lėktuvo reliktus, įspūdingą kino kamerą, medicinos įrankius. Ekskursijos dalyviai galės išmėginti ir interaktyvias parodos veiklas: taps radijo studijos diktoriais, pasiklydusių laiškų skyriaus paštininkais, oro uosto dispečeriais, slaptas operacijas vykdančiais Agentais Mažyliais.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, teisė, pilietinis ugdymas, ekonomika, politikos mokslų pagrindai, gamtos mokslai, kūno kultūra, etika, menai

Trukmė: 45–60 min.

Rekomenduojame: 1–12 klasių mokiniams ir suaugusiems

Ekskursijas prašome užsisakyti tel. 8 37 201778. Grupėje gali būti iki 25 lankytojų. Kaina: mokiniui*/studentui/senjorui 2,50 Eur + 10,00 Eur grupei už gidą (lydintys mokytojai muziejų lanko nemokamai). 

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Nuova
 • Siaulių Aušros muziejus
 • VDKM
 • VU KHF
 • We Love Lithuania