Gruodžio 12 dieną į savo mylimą studijų miestą sugrįžo istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė su naujausia knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas. Pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ Kartu su autore į 1938-uosius laikinosios sostinės metus nusikėlė menotyrininkė Daiva Citvarienė, istorikas Kastytis Antanaitis, žurnalistė Raminta Jonykaitė ir beveik pusantro šimto kauniečių.

Galerijoje 23 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Kai Kaunas buvo Kaunas

Gruodžio 7 d. Istorinės Prezidentūros sodelyje vyko Kauno įvairių tautų kultūrų centro organizuota tautinių bendrijų žiemos šventė "Kultūrų sodas 2019".

Galerijoje 25 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Kultūrų sodas 2019

Gruodžio 5 dieną Istorinėje Prezidentūroje viešėjo Lietuvos filosofas, politinis ir visuomenės veikėjas, Kovo 11-osios Akto signataras, ilgametis Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius habil. dr. Bronius Genzelis. Pristatytas naujausias profesoriaus darbas – monografija „Lietuvos kultūros istorija“. Kartu su autoriumi apie Lietuvos kultūros istoriją diskutavo knygos redaktorius Antanas Rybelis, lingvistė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Rūta Petrauskaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas dr. Algimantas Jankauskas ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis.

Galerijoje 12 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Prof. Broniaus Genzelio monografijos „Lietuvos kultūros istorija“ pristatymas

Istorinės Prezidentūros sodelis jau penktą kartą nušvinta šventinėmis spalvomis. Lapkričio 30 d. įvyko jau tradicija tapęs Istorinės Prezidentūros kalėdinio sodelio įžiebimo renginys „Didysis Kalėdinis sprogimas“. Įžiebimo renginio svečiai mėgavosi įspūdinga „Viduramžiai LT“ iliuzijų, ledo ir ugnies šou programa. Kalėdinis Prezidentūros sodelis džiugins miestiečius ir svečius iki pat Trijų Karalių. Šventinį sodelio papuošimą miesto gyventojams ir svečiams dovanoja įmonių grupė „Nuova“. Įžiebimo renginį kartu su „Nuova“ organizavo Kauno senamiesčio draugija. Renginys iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės.

Galerijoje 10 Evaldo Virkečio nuotraukų.

Skaityti daugiau: Didysis Kalėdinis sprogimas Istorinės Prezidentūros sodelyje

Lapkričio 30 d. Istorinėje Prezidentūroje Kaune parodytas monospektaklis „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“. Tai dokumentinis-meninis pasakojimas apie dvi ryškiausias prieškario laikų asmenybes – Juozą Tumą-Vaižgantą ir Antaną Smetoną. Scenarijaus autoriai – Alfas Pakėnas ir Vidmantas Fijalkauskas. Atliko aktorius Vidmantas Fijalkauskas. 

Galerijoje 22 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Monospektaklis „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“

Lapkričio 5 d. Lietuvos gastronomijos savaitė užsuko ir į Istorinę Prezidentūrą! Čia vyko renginys "Svečiuose pas Smetonienę", kuriame mokytasi lošti bridžą, skanautas Smetonienės "Napoleonas", ragautas saldusis tarpukario likeris ir, žinoma, kalbėta apie prezidentienės saloną.

Galerijoje 46 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Svečiuose pas Smetonienę

Spalio 17 d. „Kaunas 2022“ organizuojamą Istorijų festivalis pradėjo nuo inscenizuotų pasakojimų istoriniuose rūmuose, esančiuose Vilniaus g. 33. Festivalio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pažvelgti į vieną svarbiausių Kauno pastatų amžininkų akimis! Pastate virusį gyvenimą istorijų festivalio lankytojams pristatė keturi skirtingų laikotarpių personažai. Gubernijos laikų istorijas pasakojo gubernatoriaus rūmuose apsistojusi jo sesuo, visame pasaulyje garsi dailininkė ekspresionistė Mariana Veriovkina (akt. Raimonda Kimbraitė). Apie mieste ir pastate šeimininkavusius vokiečius per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus kalbėjo žydų kilmės vokiečių rašytojas Arnoldas Cveigas (akt. Artūras Sužiedėlis), Pirmojo pasaulinio karo metais dirbęs vokiečių armijos štabo spaudos skyriuje Kaune. Į Prezidentūros laikotarpį leido pažvelgti Lietuvoje rezidavęs JAV konsulas Robertas Haingartneris (akt. Rokas Bertulis), buvęs ypatingoje Prezidento Antano Smetonos ir jo žmonos Sofijos malonėje. O rūmams ir Lietuvai apkartusį pirmosios sovietinės okupacijos ir beveik penkis dešimtmečius užsitęsusį antrosios sovietinės okupacijos laikotarpį apžvelgė rašytojas Vincas Krėvė-Mickevičius (Henrikas Savickis), pats patyręs sovietų „saulės“ parvežimo grimasas.

Galerijoje 33 nuotraukos. 

Skaityti daugiau: Istorijų festivalio renginys "Amžininkų akimis"

Rugpjūčio 22 d. Istorinėje Prezidentūroje vyko renginys „KAUNAS PRISIMENA (1939–1989–2019)“, skirtas Molotovo-Ribentropo pakto 80-mečiui ir Baltijos kelio 30-mečiui paminėti. Apie Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes šių dienų kontekste ir Baltijos kelio nenugalimą jėgą, atvedusią Baltijos valstybes į nepriklausomybių atkūrimą diskutavo Kauno arkivyskupas emeritas J. E. Sigitas Tamkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Kazys Starkevičius, Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkė dr. Aušra Jurevičiūtė, dienraščio „Kauno diena" žurnalistė Virginija Skučaitė, choro ir orkestro dirigentas Petras Bingelis. Renginį moderavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė. Po diskusijos muziejaus kiemelyje susirinkę žmonės dalyvavo akcijoje „Už nepriklausomą ir demokratinę gerovės Lietuvą“. Baltijos kelio dainas dovanojo Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ solistai Rytis Janilionis ir Osvaldas Petraška.

Galerijoje 107 nuotraukos.

Skaityti daugiau: KAUNAS PRISIMENA (1939–1989–2019)

Rugpjūčio 10 d. minėjome pirmojo Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos 145-ąsias gimimo metines. Vidurdienį muziejaus kieme vyko Kauno šaulių rinktinės ir Šaulių V. Putvinskio klubo organizuota Prezidento pagerbimo ceremonija. Po jos dr. Ingrida Jakubavičienė skaitė paskaitą „Vivat Prezidentas!“ apie 1934 m. visoje Lietuvoje iškilmingai švęstą Prezidento 60 metų jubiliejų, Tautos vadui pagerbti skirtas 3 dienų iškilmes bei įspūdingiausios ir originaliausios dovanos varžytuves. Lankytojai taip pat galėjo išvysti originalų Prezidento Antano Smetonos rankraštį „Pro memoria“, rašytą Prezidentui pasitraukus iš Lietuvos ir trumpam apsistojus prie Mozūrų ežerų Vokietijoje, 1940 m. liepos 1-25 dienomis. Šį unikalų eksponatą atkurtos Lietuvos šimtmečio proga Istorinei Prezidentūrai padovanojo Adelaidės lietuvių bendruomenė. Dėl savo jautrumo aplinkai, autentiškas rankraštis eksponuojamas tik specialiomis progomis.

Galerijoje 45 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Prezidento Antano Smetonos 145-osios gimimo metinės

2019 m. liepos 12 d., Lietuvos Prezidento inauguracijos dieną, Istorinė Prezidentūra buvo atvira ir nemokama, lankytojai galėjo stebėti tiesioginę inauguracijos transliaciją, dalyvauti ekskursijose "Kas tas Prezidentas?", pasiklausyti dr. Ingridos Jakubavičienės paskaitos apie prezidentienes.

Galerijoje 15 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Prezidento inauguracijos renginiai

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Istorinė Prezidentūra pakvietė į ekskursijas, kurių metų dalyviams buvo pristatyta ką tik į Lietuvą iš Amerikos lietuvių kultūros archyvo (ALKA), veikiančio Putname, Konektikuto valstijoje, JAV, sugrįžusi relikvija – Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio jubiliejui nukalta ir Prezidentui Antanui Smetonai padovanota sidabrinė 10 litų moneta ir jos unikali sesė – auksinė moneta-suvenyras su Prezidento A. Smetonos portretu.

Galerijoje 19 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Valstybės diena

Tarptautinė muziejų naktis Istorinėje Prezidentūroje, užfiksuota fotografų Gerdos Žemaitytės ir Ernesto Lylaus.

Galerijoje 40 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Tarptautinė muziejų naktis

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną ir naktį dėmesio centre buvo Lietuvos Respublikos Prezidentas. Bandydami atsakyti į aktualų klausimą Kas tas Prezidentas? lankytojai galėjo pasirinkti vieną iš keturių Prezidentų ir Prezidento institucijos pažinimo kelių: 1) nuo 9 iki 21 val. savarankiškai pakeliauti po Kauną prezidentiniu maršrutu; 2) nuo 17 iki 22 val. dalyvauti pažintiniame interaktyviame žaidime „Kas tas Prezidentas?“; 3) 22 val. Audiencijų salėje pasiklausyti naktinių pasakojimų apie Istorinius Prezidento rūmus ir juose nutikusius įvykius; 4) nuo 11 iki 24 val. savarankiškai apžiūrėti naują fotografijų parodą „Kas tas Prezidentas? Lietuvos Prezidentai ir Prezidento institucija 1919–1940 metais“, patyrinėti muziejaus parodas ir ekspozicijas, išbandyti smagias edukacines veiklas. Nuo 11 val. iki vidurnakčio muziejuje apsilankė beveik 3 tūkstančiai žmonių!

Galerijoje 98 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Tarptautinę muziejų dieną ir naktį dėmesio centre buvo Lietuvos Respublikos Prezidentas

Gegužės 16 d. kolektyvinė monografija „Prezidento rūmai Kaune“ keliavo į susitikimą su skaitytojais Vilniuje, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Renginyje dalyvo knygos autorės: dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė, dr. Ingrida Jakubavičienė, Renata Mikalajūnaitė, Justina Minelgaitė-Plentienė ir Marija Navickaitė. 

Galerijoje 27 nuotraukos

Skaityti daugiau: Kolektyvinės monografijos "Prezidento rūmai Kaune" sutiktuvės Vilniuje

Gegužės 9 d. Istorinėje Prezidentūroje pristatyta istoriko Jono Rudoko knyga „Juozo Tūbelio laikai“. Knygos pristatyme dalyvavo knygos autorius, istorikai dr. Danutė Blažytė-Baužienė, Apolinaras Vytautas Grigas. Pokalbį apie Juozą Tūbelį – Lietuvos valstybės (1918–1940 m.) kūrėją, reformatorių, organizavusį žemės ūkio ir švietimo ministerijas, 8 metus vadovavusį vienai pačių svarbiausių – finansų ministerijai, o 1929–1938 metais buvusį Ministru Pirmininku – moderavo istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Autoriaus pasveikinti atvyko Juozo Tūbelio progmnazijos atstovai iš Rokiškio.

Galerijoje 7 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Jono Rudoko knygos „Juozo Tūbelio laikai“ pristatymas

Gegužės 2 d.  Istorinė Prezidentura pakvietė į antrąsias Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metams ir Prezidento institucijos įkūrimo 100-osioms metinėms paminėti išleistos kolektyvinės monografijos „Prezidento rūmai Kaune“ sutiktuves. Dalyvavo monografijos rengėjai, recenzentai, renginį papuošė asociacijos „Kauno senjorai“ vokalinis ansamblis „Pinija“ (vadovas Arvydas Paulauskas). 

Galerijoje 24 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Knygos „Prezidento rūmai Kaune“ sutiktuvės, 2 dublis

Balandžio 25 d. prie apskirtojo stalo apie Europos praeitį ir ateitį kalbėjosi mokslininkai iš Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Estijos ir Lietuvos. Istorinėje Prezidentūroje vyko Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“ projekto „Naujųjų valstybių atsiradimas po Pirmojo pasaulinio karo: pamokos visai Europai“ parodos atidarymas ir debatai. 

Galerijoje 18 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Istorikai apie Europos pamokas

Balandžio 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Istorinės Prezidentūros kieme pasveikino Generolo Povilo Plechavičiaus mokyklos kadetus ir priėmė jų priesaikas. 

Galerijoje 28 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Generolo Povilo Plechavičiaus licėjaus kadetų priesaika

Balandžio 11 d. Istorinės Prezidentūros muziejininkų komanda dalyvavo konferencijoje "Lietuvos valstybės Prezidento institucijai 100" Ukmergės kraštotyros muziejuje. Po pranešimų surengtas knygos "Prezidento rūmai Kaune" pristatymas.

Galerijoje 20 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Konferencija Ukmergės kraštotyros muziejuje

Balandžio 4 dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune paminėti Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metai ir Prezidento institucijos įkūrimo 100-osios metinės. Renginyje buvo pristatyta specialiai šiai progai išleista kolektyvinė monografija „Prezidento rūmai Kaune“. Dalyvavo monografijos rengėjai, recenzentai, kai kurių knygoje aprašytų asmenų giminaičiai. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko Prezidento A. Stulginskio anūkė, apsilankė ir Kaune gyvenantys Smetonų bei Grinių artimieji, taip pat rūmuose dirbusių tarnų ir tarnautojų palikuonys.

Galerijoje 28 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Prezidento institucijai – 100! Leidinio "Prezidento rūmai Kaune" pristatymas

Kovo 30 dieną Istorinėje Prezidentūroje įvyko knygos „Lampėdžiai. Praeitis ir dabartis“ sutiktuvės. Knygą pristatė prof. Egidijus Aleksandravičius, mintimis dalinosi knygos autoriai Edita Gudišauskienė, Elzbieta Eglė Liutvinienė, Arvydas Pakštalis ir dr. Brigita Tranavičiūtė, redaktorė Daiva Dmuchovska (VšĮ „Terra Publica“).

Galerijoje 20 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Knygos „Lampėdžiai. Praeitis ir dabartis“ sutiktuves

Kovo 21 d. Istorinėje Prezidentūroje pristatyta istoriko, politiko, dokumentinių filmų scenarijų ir knygų apie XX a. Lietuvos istoriją, slaptąsias tarnybas ir sovietinį terorą autoriaus Arvydo Anušausko naujausia knyga „Užmirštas desantas“.

Galerijoje 21 nuotrauka.

Skaityti daugiau: Dr. Arvydo Anušausko knygos „Užmirštas desantas“ pristatymas

Tarptautinę Laimės dieną Istorinė Prezidentūra šventė didžiausią laimę – LAISVĘ! Nuo 11 iki 17 val. muziejuje laimė teikta visiems: ir lankytojams, ir darbuotojams! Lankytojai mėgavosi laisve užsukti (muziejus buvo atviras ir nemokamas), laisve paklausti (ekspozicijose dirbo profesionalūs istorikai ir muziejininkai), laisve bendrauti (su archyvais dirbantys istorikai visą dieną mėgavosi bendravimu su lankytojais), laisve nedirbti (laisvą dienelę turėjo muziejaus ekpspozicijų darbuotojos ir kasininkė). 

Galerijoje 24 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Tarptautinė Laimės diena Istorinėje Prezidentūroje

Kovo 15 d. Istorinėje Prezidentūroje buvo pristatyta viena biografinio televizijos laidų ciklo „Traukinys į mirtį“ dalis, skirta paskutiniam 1918–1940 metų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui brig. gen. Kazimierui Skučui, pažymint 125-ąją jo gimimo sukaktį. Renginyje dalyvavo filmo kūrybinės grupės nariai: projekto vadovas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vadovas istorikas Rytas Narvydas, režisierius Virgilijus Kubilius, scenarijaus bendraautorė „Kauno dienos“ žurnalistė Virginija Skučaitė ir kiti. Koncertavo Ugnės Karvelis gimnazijos vokalinis ansamblis „Drevi“.

Galerijoje 9 nuotraukos.

Skaityti daugiau: „Traukinys į mirtį“ ir vienas jo keleivių – Kazimieras Skučas

Vasario 28 dieną Istorinėje Prezidentūroje vyko publicisto, Nepriklausomybės Akto signataro Petro Klimo (1891–1969) knygos „Lietuva, jos gyventojai ir sienos“ antro leidimo sutiktuvės. Apie P. Klimo studiją pasakojo jos antrąjį leidimą parengusi Lietuvos nacionalinio muziejaus muziejininkė dr. Vilma Bukaitė. Atsiminimais dalinosu P. Klimo artimieji: habil. dr. prof. Vita Lesauskaitė, habil. dr. prof. Vaiva Lesauskaitė ir dr. Remigijus Gulbinas. Renginį vedė Istorinės Prezidentūros muziejininkė dr. Ingrida Jakubavičienė.

Galerijoje 14 nuotraukų

Skaityti daugiau: Petro Klimo knygos „Lietuva, jos gyventojai ir sienos“ sutiktuvės

Fotografo Evaldo Virkečio Istorinėje Prezidentūroje užfiksuotos Vasario 16-osios šventės akimirkos.

Galerijoje 55 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Vasario 16-oji Istorinėje Prezidentūroje

Vasario 16-ąją, kaip ir kasmet, tęsiant tradiciją nuo pat Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune atvėrimo visuomenei 2005-aisais, istoriniai rūmai buvo atviri ir nemokami visiems švenčiantiems lankytojams. Muziejaus pirmame aukšte buvo galima apžiūrėti parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių“, kurioje puikiai atskleidžiamos visos tarpukario Lietuvos spalvos, o interaktyvūs edukaciniai žaidimai paverčia pažinimą smagia pramoga. Antrame aukšte veikianti Pasaulio lietuvių metams skirta paroda „Ypatinga dovana Lietuvai“ kvietė pažinti Lietuvos išeivių gyvenimą JAV, o Prezidento kabinetas ir Mažasis salonas skatino pagalvoti apie sunkius sprendimus, kuriuos teko priimti visiems Prezidentams, dirbusiems šiuose rūmuose. Lankytojus, kurie mėgsta spręsti galvosūkius, bendrauti su žmonėmis, aktyviai padėti kurti šventinę nuotaiką, muziejus kartu su savanoriais pakvietė dalyvauti  azartiškame interaktyviame žaidime „Laikinoji sostinė: pamiršti negalima prisiminti“, leidusiame išvysti dar daugiau Prezidento rūmų ir Laikinosios sostinės spalvų. Smagios užduotys pavertė šią šventę nepamirštama!

Galerijoje 89 nuotraukos.

Skaityti daugiau: V16 Laikinoji sostinė: pamiršti negalima prisiminti

Kokia Vasario 16-oji be Prezidento? Visus metus parodos „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių“ rengėjai kvietė lankytojus parodoje palikti savo vizitinę kortelę, kitoje jos pusėje atsakius į klausimą „Su kuriuo parodos herojumi norėtumėte susitikti puodelio arbatos?“. Simboliška, kad artėjant pirmojo Valstybės Prezidento Antano Smetonos metams daugiau kaip ketvirtadalis vizitinę kortelę palikusių lankytojų pažymėjo norintys susitikti būtent su Prezidentu A. Smetona. Vasario 16-oji – puiki diena pildyti norus! Iš visų parodos lankytojų, pageidavusių išgerti arbatos su Prezidentu A. Smetona, burtų keliu buvo atrinkti 8 laimingieji ir šventinę dieną kartu su šeimomis ar draugais pakviesti pas Prezidentą arbatos. Tad Prezidento kabinete kaip ir prieš šimtą metų klegėjo balsai, garavo arbata, kvepėjo imbieriniais sausainiais, o suaugusius svečius Prezidentas (aktorius Edvinas Vadoklis) vaišino krupniku. Buvo aptartos visos aktualios, nuo kainų iki artėjančių prezidento rinkimų. Pasirūpinta ir demografine padėtimi: net iš dviejų jaunų šeimų Prezidentas išgavo pažadą pagalvoti apie trečią vaikelį! Po audiencijų Prezidentas bendravo su rūmų lankytojais.

Galerijoje 32 nuotraukos

Skaityti daugiau: V16: arbata su Lietuvos Valstybės Prezidentu

Sausio 31 d. pristatytas katalogas „Ypatinga dovana Lietuvai“, išleistas to paties pavadinimo parodai iš kolekcininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Amerikos lietuvio Aleksandro Mykolo Račkaus rinkinių įamžinti. Renginyje apie lietuvių išeivijos gyvenimą Amerikoje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje pasakojo Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotoja dr. Daiva Dapkutė. Mintimis apie vertingą A. M. Račkaus kolekciją dalinosi Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, o katalogo leidybinės grupės nariai prisiminė leidinio gimimo proceso ypatumus.

Galerijoje 16 nuotraukų.

Skaityti daugiau: Leidinio „Ypatinga dovana Lietuvai“ pristatymas

Sausio 10 dieną Istorinėje Prezidentūroje Kaune Lietuvos žurnalistų draugija (LŽD) įteikė aukščiausią LŽD apdovanojimą už žurnalistinę veiklą – Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą 2018“. Simboliška, kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejiniais metais pirmą kartą per premijos dviejų dešimtmečių istoriją kandidatų vertinimo komisija nutarė apdovanoti du laureatus – sovietų okupacijos laikais leistos pogrindinės „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ redaktorių, Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto, kurio 40-metį pernai minėjome, įkūrėją, Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių ir ilgametę LŽD narę, laikraščio Gudijos lietuviams „Lietuvių godos“ vyriausiąją redaktorę Marijoną Šaknienę (Žarkauskaitę).

Galerijoje 9 nuotraukos.

Skaityti daugiau: Jubiliejinė Stasio Lozoraičio premija – dviem laureatams