Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Istorinė Prezidentūra kviečia susipažinti su jauniausiu šalies vadovu tarpukario Europoje. Šiais metais 140-ąsias gimimo metines mininčiam Aleksandrui Stulginskiui ne tik teko vadovauti Seimui, bet kartu eiti ir prezidento pareigas. Nepataikaudamas bičiuliui, apie Stulginskį kunigas Mykolas Krupavičius rašė: „Iš pašalio žiūrint atrodė, kad jis būtų gimęs tai vietai ir toms pareigoms“. Tačiau kunigas puikiai žinojo, kiek pastangų jaunajam politikui teko įdėti kylant ir išsilaikant politikos viršūnėse. Užsispyrimas, tikslo matymas ir siekimas, pareigos suvokimas, nuolatinis asmeninis tobulėjimas, principingumas, tvirtas tikėjimas – apie šias Aleksandros Stulginskio būdo savybes bus kalbama Vasario 16-osios renginyje „Iki 40-ties: SIGNATARAS, SEIMO PIRMININKAS, PREZIDENTAS. Ko galima pasimokyti iš Aleksandro Stulginskio?“
Signataras – vos 32-iejų. A. Stulginskiui 1917 m. vykusioje Lietuvių konferencijoje buvo pareikštas pasitikėjimas – jis išrinktas į Lietuvos Tarybą, kurios pagrindinis uždavinys buvo atkurti nepriklausomą, demokratišką Lietuvą. Šis tikslas sėkmingai pasiektas ir 1918 m. vasario 16 d. A. Stulginskis savo parašu patvirtino Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.
Steigiamojo Seimo Pirmininkas – 35 metų amžiaus A. Stulginskis dar kartą pelnė tautos pasitikėjimą ir pirmuose laisvuose, demokratiškuose rinkimuose jis su Lietuvos ūkininkų sąjungos sąrašu buvo išrinktas į Steigiamąjį Seimą. A. Stulginskis tapo ne tik Seimo nariu, bet ir triumfavo Seimo Pirmininko rinkimuose. A. Stulginskio pirmininkaujamas Steigiamasis Seimas priėmė pirmąją nuolatinę Lietuvos Konstituciją, žemės reformos įstatymą, įvedė nacionalinę valiutą – litą.
Prezidentas – 1920 m. Laikinojoje Lietuvos Respublikoje Konstitucijoje buvo numatyta, kad, iki kol neišrinktas prezidentas, jo pareigas atlieka Steigiamojo Seimo Pirmininkas. Taip 1920 gegužės 15 d. A. Stulginskis tapo ne tik Steigiamojo Seimo Pirmininku, bet ir jauniausiu to meto Europos prezidentu. Prezidento rinkimus laimėjęs 1922 ir 1923 m., A. Stulginskis šias pareigas ėjo iki pat 1926 m. birželio 7 dienos. Per šešerius jo valdymo metus buvo apginta Lietuvos nepriklausomybė, stabilizuota ekonomika, prijungtas Klaipėdos kraštas.
Su Aleksandro Stulginskio asmenybe ir darbais šventinės dienos dalyviai susipažins per įvairias edukacines veiklas, vyksiančias antrajame muziejaus aukšte nuo 11 iki 16 val. Muziejininkai pakvies pagalvoti ir apie savo asmeninus pasiekimus. Šventinės dienos pabaigoje vyks loterija, kurios metu sėkmingai edukacinėse veiklose pasirodę burtų keliu atrinkti 5 dalyviai bus apdovanoti atminimo prizais.
Muziejaus lankymas ir visos veiklos nemokamos. Paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami 15.30.
Renginys prieinamas ir žmonėms su judėjimo negalia (yra pandusas ir liftas). Renginyje gali būti filmuojama ir fotografuojama.