Gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Istorinėje Prezidentūroje vyks Kovo 11-osios Akto signataro, profesoriaus Bronislovo Genzelio knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“ pristatymas. Renginyje dalyvauja knygos autorius Bronislovas Genzelis, Kovo 11-osios Akto signatarai, Seimo ir Vyriausybės nariai, „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, knygos autoriaus bendraminčiai.

Skaityti daugiau: Bronislovo Genzelio knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“...

Turime puikų pasiūlymą šeštadienio vakarui! Gegužės 20 dieną kviečiame dalyvauti azartiškame trijų valandų trukmės miesto, draugų ir savęs pažinimo žaidime „Skruzdėlyčių iššūkis“. Jums tereikia suburti komandą ir užsiregistruoti! Smagų Europos muziejų nakties renginį organizuoja Istorinė Prezidentūra, renginio pradžia – 17 val. Įkvėptos sodelyje eksponuojamos naujos fotografijų parodos „Neabejinga visuomenė: aktualios tarpukario Lietuvos pamokos“, komandos ieškos užkoduotų miesto vietų, o jas radusios – atliks įvairias žaidimo savanorių pateiktas užduotis, tikrinančias sumanumą, bendravimo įgūdžius ir istorines žinias. Muziejus žaidimo dalyviams siūlo tris valandas prasmingos pramogos, o patys azartiškiausi galės pasivaržyti dėl unikalių vienetinių žaidimo marškinėlių. ŽAIDIMO TAISYKLĖS

Skaityti daugiau: Prasideda registracija į Europos muziejų nakties žaidimą „Skruzdėlyčių iššūkis“!

Jei nekantriai laukiate artėjančio moderniosios Lietuvos valstybės šimtmečio ir norite pajusti tikrą šventinį džiaugsmą, tapkite šios sukakties minėjimo dalyviu, o ne stebėtoju! Lietuvoje jau siūloma šimtai iniciatyvų, kaip galima prisidėti prie būsimos šventės. Istorinė Prezidentūra kviečia dalyvauti nuo 2013 metų vykstančio projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ finaliniame etape. Susipažinę su projekto virtualioje svetainėje pateikta medžiaga Jūs pagilinsite Lietuvos istorijos žinias ir tapsite moderniosios Lietuvos ambasadoriumi – draugams, vaikams ir Lietuvos svečiams galėsite puikiai pristatyti savo Tėvynę ir joje gyvenančių žmonių pasiekimus! Balsuodami už reikšmingiausius tarpukario Lietuvos įvykius Jūs dar tapsite ir būsimos šimtmečio parodos Istorinėje Prezidentūroje bendraautoriumi!

Skaityti daugiau: Norite tapti šimtmečio parodos bendraautoriumi?

Iš tarpukario Lietuvos veikėjų atsiminimų bei šių dienų istorijos tyrimų žinoma, kad Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktas (Lietuvos Tarybos egzempliorius) buvo saugomas Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje iki pat 1940 metų sovietų okupacijos. Tolesnis šio Akto egzemplioriaus likimas nežinomas. Vokietijos archyvuose atradus vieną iš Vasario 16-osios Akto originalų, atgijo viltis artėjančio moderniosios Lietuvos valstybės šimtmečio proga bent laikinai sugrąžinti Vasario 16-osios Aktą ten, kur nepriklausomybės laikotarpiu jis išbuvo ilgiausiai – į istorinius Prezidento rūmus. Todėl Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune tikisi ir siekia, kad bent kelis mėnesius artėjančiais jubiliejiniais metais Vasario 16-osios Aktas būtų eksponuojamas šiame muziejuje. 

Skaityti daugiau: Dėl Vasario 16-osios akto eksponavimo Istorinėje Prezidentūroje

2016 metų pabaigoje Istorinėje Prezidentūroje Kaune vyko naujo leidinio „Laikinoji sostinė 10/160“ sutiktuvės. Miestiečių ir miesto svečių teismui buvo atiduotas Istorinės Prezidentūros sodelyje 2007–2016 metais rengtų fotografijos parodų katalogas, kuriame lietuvių ir anglų kalba pasakojama 10 laikinosios sostinės istorijų ir pateikiama 160 unikalių iliustracijų. Renginyje dalyvavo leidinio sudarytojai, projekto partneriai ir publikuojamų nuotraukų saugotojai/savininkai. Savo įžvalgomis dalinosi istorikas, VDU prof. Jonas Vaičenonis ir Kauno istoriniu paveldu besidomintis, vienas iš „Ekskurso“ iniciatorių Žilvinas Rinkšelis. Leidinys, kurio tiražas 700 egz., parduodamas Istorinėje Prezidentūroje ir kituose Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padaliniuose.

Skaityti daugiau: „Laikinoji sostinė 10/160“ – kvietimas susipažinti ir iš naujo įsimylėti

Ar mes pasiruošę valstybės šimtmečiui? Ar valstybės galvos suvokia, kokia tai puiki galimybė suvienyti Lietuvos žmones ir nustatyti naujus valstybės prioritetus? Ar regioninės politikos spragos nenulems to, kad didžioji dauguma Lietuvos piliečių niekaip nepaminės šios sukakties arba paminės ją ant sofos žiūrėdami šventės transliacijas iš sostinės? Kad ir ką galvotume apie tarpukario Lietuvą, talento, noro ir pastangų kalbėti su tauta ir gauti jos palaikymą tuometinei valdančiajai daugumai tikrai netrūko. Artėjančio šimtmečio šviesoje Istorinė Prezidentūra kviečia visus pažvelgti į tarpukario šventes ir iš jų vieniems pasimokyti dalyvavimo kultūros, o kitiems – kaip suvienyti žmones bendrai idėjai. Liepos 1 d. Istorinėje Prezidentūroje atidaryta paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“

Skaityti daugiau: Prioritetų pasjansas – paroda valstybės šimtmečio belaukiant!

Birželio 8 d. Istorinėje Prezidentūroje pagerbtas prieš 150 metų gimęs ir lygiai prieš 90 metų prezidento priesaiką ištaręs pavyzdinis Lietuvos demokratas Kazys Grinius. Istorinės Prezidentūros sodelyje prie prezidento Kazio Griniaus paminklo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu, tai pat nuo Kauno miesto savivaldybės bei Istorinės Prezidentūros buvo padėta gėlių, o muziejuje – atidaryta paroda „Praktinė demokratija: Prezidento Kazio Griniaus receptas“. 

Skaityti daugiau: Praktinė demokratija: Prezidento Kazio Griniaus receptas

2017 m. vasario 16 d. Istorinėje Prezidentūroje apsilankė daugiau nei 4500 šventiškai nusiteikusių ir valstybės istorija besidominčių žmonių. Didžioji dauguma mielai dalyvavo projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ 5-ajame balsavimo etape. Muziejaus Audiencijų salėje vyko azartiškas finalinis – ketvirtasis – „Šimtmečio belaukiant“ protų mūšis. Šiemet jame dalyvavo net trylika istorijos mėgėjų ir profesionalų komandų, kurios varžėsi „Apšilimo“, „Įsibėgėjimo“, „Staigių posūkių“, „Važiuoti leidžiama tik istorijos žinovams“ ir „Aukščiausios pavaros“ turuose. Juose buvo narpliojami klausimai apie įdomiausius ir svarbiausius tarpukario Lietuvos laimėjimus valstybės kūrimosi, karybos, aviacijos, kultūros, mokslo ir kitose srityse.

Skaityti daugiau: Azartiška ir atsakinga Vasario 16-oji Istorinėje Prezidentūroje

2017 metų vasario 16-ąją Istorinė Prezidentūra Kaune skelbia projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ finalinio etapo pradžią ir kviečia viso pasaulio lietuvius aktyviai dalyvauti projekto veiklose. Balsuoti už reikšmingiausius Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykius galima Istorinėje Prezidentūroje ir muziejaus tinklalapyje, o projekto protų mūšis „Šimtmečio belaukiant“ vyks muziejuje, virtualioje erdvėje ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Projektu, kurio šūkis – pažinti, suprasti, didžiuotis, siekiama, kad kuo daugiau žmonių užsiimtų sąmoninga savišvieta, aktyviai įsijungtų į įvairią kultūrinę ir pilietinę veiklą, prasmingai pasitiktų artėjantį valstybės šimtmetį. 

Skaityti daugiau: Pasirenkime Lietuvos šimtmečiui kartu su Istorine Prezidentūra!

Istorinės Prezidentūros projekto “Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ finalinis protų mūšis „Šimtmečio belaukiant“ išeina į platesnius vandenis – jame galima dalyvauti iš bet kurio pasaulio kampelio! Bendradarbiaujant su Valstybės pažinimo centru, Istorinės Prezidentūros protų mūšis vasario 16 d. vyks ir portale 15min.lt. Lygiai 15 val. portale 15min visi norintys galės jungtis prie specialiai parengto virtualaus klausimyno bei pasitikrinti savo žinias apie Vasario 16-osios Lietuvą, pirmuosius atkurtos Lietuvos valstybės žingsnius, jos istorinę, ekonominę, sociokultūrinę raidą. Ar išdrįsite priimti Vasario 16-osios Lietuvos iššūkį?

Skaityti daugiau: Vasario 16-osios iššūkis virtualioje erdvėje!